Jul
25
2012

Görüntü İşleme Bilgisayarı

Eski bilgisayarımı (AMD 1055T 6 Çekirdek, 8GB Ram, Zotac Gforce GTX460 1GB Ekran kartı) bilgisayarı Intel 3770k, 16GB Ram, ASUS GTX670 bir bilgisayar ile değiştirdim. Asus Sabertooth Z77 Anakart ve Coolermaster Cosmos S bir kasaya sahip olan bir bilgisayar elde ettim.

Görüntü İşleme yapanlar için tavsiyem Intel I7 işlemciler önemli, zira Intel işlemcilerin IPP gibi kütüphane destekleri var. Büyük görüntüler ile çalışacaksanız RAM yüksek olmalı. Yeni bilgisayarlar 32GB’a kadar RAM destekliyor. Ekran kartının NVidia olması paralel işleme açısından faydası var zira OpenCV ve MATLAB GPGPU işlemleri destekliyor.

Örnek Konfigürasyonlar:

İşlemci:

2. Intel i7 2600K veya 2700K
Not: 2600K ve 3770K saat hızları 3.5GHz olup rahatlıkla 4-4.5Ghz’e çıkarılabilyor. 2600K bir önceki nesil olmasına rağmen 3770K’dan daha başarılı hız artışı sağlıyor.
Anakart:
Not: 300-500TL arasına başka z77 anakartlarda tercih edilebilir. Ayrıca Asrock’un çok güzel ve uygun fiyatlı bir anakart’ını keşfettim: Asrock z77 Extreme4
Ekran Kartı:
Not: GTX670 şu an en fiyat/performans kart; ASUS’un directcu modelleri de en sessiz olanlar. AMD 7000 serisi ekran kartları daha iyi OpenCL performansı sunuyor fakat CUDA daha geniş kütüphane desteği sunuyor. Ayrıca bütçeniz yeterince geniş ise Tesla K10 (GK104) ve Tesla K20(GK110) kartları almakta fayda var.
Monitör:
Not: IPS Monitör görme olarak kolaylık sağlamakta. Alternatif olarak 2 adet 23 monitör alınabilir; Monitör konusunda LG şu an önde. 3D Monitörleri de başarılı.
RAM:
Not: 32GB Ram bilgisayarın büyük görüntüler ile performanslı çalışması için çok faydalı olacak; 16GB’lık kısmı ilk önce alınır, ihtiyaç halinde 16GB daha alınır.
Not2: Kingston HyperX Ram’ler de güzel fakat 8GB’lıkları ortalıkta yok.
Disk:
Diskler çok pahalı, SSD fiyatları düşüyor. 128GB SSD ve 1TBHDD alınıp performans artışı görülebilir.
Kasa:
Kasa konusu ayrı bir dünya, Ben full tower aldım, gereksiz yere çok büyük. MidTower kablo saklanabilen çok güzel kasalar var örneğin Corsair Carbide gibi, incelemekte fayda var.
DVD Yazıcı:
Herhangi bir şey alınabilir, zaten çok marka yok. Flash diskler ve hızlı internet DVD’leri öldürüyor, zaten Blu-ray diskler de çok yaygınlaşmadı.
Fare Klavye:
Klavye-fare zevk ve ergonomi meselesi, arayıp bakmak lazım. Logitech’ler genelde güzel. Başka markalarda yeni çıkan güzel ürünler olabiliyor.
Sonuç olarak
  • İşlemci, Anakart, RAM ve Ekran kartı dışındakiler isteğe bağlı seçilebilir. Kasa’nın minimum 600W güç kaynağı olması gerekli.
  • Ekte başka bir sisteden toplanmış benzer sistemin bilgileri var.
  • Numarası 1 olanları seçmek fena bir seçim olmaz

indicated as 2900 BC (1)

Utilizing CBD or certain pharmaceutical medications

Despite the single biggest supporter of weed or weed plant Cannabis hemp plant

These characteristics are among the mind-changing effects of taking Sativex fundamentally improved torment identified with Parkinson’s infection
As per the main beneifts of mouth shower diminished sciatic nerve agony strolling and creature read more info about so they are required before they experienced enhancements in contrast to

Be Sociable, Share!
Yaziyi gonderen in: Uncategorized |

Yorum yok

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Altyapi WP Temadown Wp Tr Temayapim TheBuckmaker Cevirmen Otel